prostokąty1 Referencje

WARSZAWA – MUZEUM HISTORII POLSKI


W dniu 11 października 2018 roku wmurowano kamień węgielny pod budowę Muzeum Historii Polski. W uroczystościach udział wzięli premier Mateusz Morawiecki, minister kultury Piotr Gliński oraz dyrektor Muzeum Robert Kostro, którzy podpisali akt erekcyjny. Kapsuła czasu, akt erekcyjny i kamień węgielny zostały wmurowane w betonowy blok.

Producent betonu, przedsiębiorstwo Budokrusz dla Generalnego Wykonawcy firmy Budimex dostarcza mieszanki betonowe  na wszystkie elementy żelbetowe dla budowy Muzeum Historii Polski. Budowa zlokalizowana jest na Warszawskiej Cytadeli.  Dostawy zaplanowane są na okres dwunastu miesięcy, do sierpnia 2019 roku.

Misją instytucji jest prezentowanie najważniejszych wątków historii polskiego państwa i narodu, aktywne działanie w kształtowaniu międzynarodowego wizerunku naszego kraju. Będzie to jedna z najnowocześniejszych placówek powstających w Europie. Planowana jest wystawa stała o powierzchni 7 000 m2, która będzie największą ekspozycją historyczną w naszym kraju.

 

Zdjęcia zostały udostępnione za zgodą Muzeum Historii Polski.