prostokąty1 PROMOCJA SPORTU

Badstrefa by Budokrusz to lokalna inicjatywa wspierająca aktywne uprawianie sportu. Nasza rodzinna firma od 2019 roku aktywnie, we współpracy ze Strefą Ruchu Książenice jest sponsorem tytularnym rozgrywek badmintona.

BAD STREFA by BUDOKRUSZ


Celem inicjatywy jest propagowanie tej dyscypliny sportu.  W zawodach uczestniczą zawodnicy z całego kraju.

Rozgrywki przeznaczone są dla osób o różnym stopniu zaawansowania.

Ponadto pod hasłem Badstrefa by Budokrusz JUNIOR odbywają się turnieje i obozy dla dzieci i młodzieży.

 

Z roku na rok liczba uczestników rośnie i w 2023 roku było ich łącznie 628 osób

 

W 2024 roku zostało zaplanowane pięć edycji  rozgrywek, które odbywają się w czterech kategoriach: signiel mężczyzn, debel kobiet, debel mężczyzn i mixt.

Terminy rozgrywek to: 2 marca, 27 kwietnia, 20 lipca, 28 września i 7 grudnia.

 

Najbliższy, lipcowy turniej odbywa się aż na siedmiu boiskach.

Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 18 lipca.

Więcej informacji znajduje się na stronie organizatora https://strefaruchuksiazenice.pl/wydarzenie/badstrefa-summer-2024/

Geneza badmintona nie jest dokładnie określona. Gra ta ma korzenie sięgające tysięcy lat przed naszą erą. Podobne do tej dyscypliny sportu , rozgrywki były znane w cywilizacji azteckiej i chińskiej.

Początki europejskiego badmintona, dla uproszczenia przyjmuje się, że wywodzą się od francuskiej gry znanej jako wolant. By ostatecznie są nazwę przyjąć angielskiej posiadłości Badminton House, w której około 1870 roku, po raz pierwszy odbył się pokaz gry, polegającej na podbijaniu rakietką lotki wykonanej z korka i piór, z zastosowaniem zasad zbliżonych do współcześnie praktykowanych.